مرکز فرماندهی نیروهای آمریکا در اروپا یکشنبه شب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در سانحه سقوط هواپیمای این کشور در دریای مدیترانه 5 خدمه آمریکایی کشته شدند.

کشته شدن 5 نظامی آمریکا در جریان سقوط هواپیمای نظامی در مدیترانه

به گزارش گروه بین‌الملل معرفی پارک ناژوان اصفهان، منابع رسانه‌ای یکشنبه شب به وقت تهران از کشته شدن ۵ نظامی آمریکایی در جریان سقوط یک فروند هواپیمای نظامی این کشور در شرق دریای مدیترانه خبر دادند.

مرکز فرماندهی نیروهای آمریکا در اروپا بامداد یکشنبه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای ارتش این کشور روز جمعه حین پروازهای تمرینی در شرق دریای مدیترانه سقوط کرده است.

در این بیانیه ضمن تاکید برعدم انتشار نام یا تعداد نیروهای آمریکایی در این هواپیمای نظامی، گفته شد که علت حادثه در حال بررسی است.

مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در اروپا  یکشنبه شب با انتشار بیانیه دوم اعلام کرد که در این سانحه هوایی ۵ نظامی آمریکایی کشته شدند.  به گزارش «خبرگزاری فرانسه»،  این سانحه حین تمرین سوختگیری هوایی رخ داد. نوع این هواپیما اعلام نشده است.

این اتفاق با اعزام و استقرار ۲ ناو هواپیمابر آمریکایی به شرق مدیترانه برای نشان دادن حمایت از رژیم صهیونیستی و جنگ علیه نوار غزه همزمان شده است.

۱۵ اکتبر جاری (۲۳ مهر) در ادامه کمک‌های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی برای حمله به نوار غزه و جنگ با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس»، دومین ناو هواپیمابر این کشور راهی منطقه غرب آسیا شد و «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا درخصوص آن گفت:«دستور حرکت ناو هواپیمابر آیزنهاور به شرق مدیترانه را صادر کردم. این اقدام بخشی از تلاش‌های ما برای جلوگیری از خصومت‌ها علیه اسرائیل یا گسترش دامنه جنگ است..افزایش استقرار نیروهای ما نشان داد.»

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در این باره نوشت،  آمریکا همزمان با تقویت حضور نظامی در غرب آسیا، به بهانه جلوگیری از دخالت طرف‌های ثالث در جنگ رژیم صهیونیستی با نوار غزه، این ناو هواپیمابر را در دریای مدیترانه مستقر کرده است.

بر اساس این گزارش، نیروی ضربتی ناو هواپیمابر«یو اس اس آیزنهاور» به نیروی ضربتی ناو هواپیمابر «یو اس اس جرالد آر.فورد» که اوایل ماه جاری در دریای مدیترانه مستقر شد، پیوست.

پایان پیام/.

نظر دهید