معاون اول حسن روحانی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم روایت‌هایی از استعفاهای خود در این دولت و دوران مدیریتش مطرح کرده است.

روایتی جدید از استعفای اسحاق جهانگیری از استانداری اصفهان /به من گفتند شهردارت را باید ‌برداری و این فرد را بگذاری، گفتم شوخی می کنید؟!

به گزارش معرفی پارک ناژوان اصفهان، بخشی از گفتگوی اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم که در سالنامه اعتماد منتشر شده است را در ادامه می خوانید؛

*به نظر می‌رسد نوعی ناهماهنگی و کژکارکردی در حوزه مدیریت کشور وجود دارد. اساسا به نظر می‌رسد، مدیران توسعه‌طلب کشور، فضای کافی برای فعالیت پیدا نمی‌کنند. در مراحل مختلف گفتمان انقلاب شاهد این ناهماهنگی‌های مدیریتی بودیم و بعضا استعفاهای متعددی هم در خصوص این تعارضات صورت گرفته است. از ابتدای انقلاب از آقایان کریم سنجابی، مهندس بازرگان، میرحسین موسوی و… گرفته تا سید محمد خاتمی از وزارت ارشاد دولت اول هاشمی‌رفسنجانی، خانه‌نشینی احمدی‌نژاد، ظریف و…شاهد استعفاهایی بوده‌ایم. اما شما هرگز از سمت‌هایی که داشته‌اید، استعفا نداده‌اید، دلیل این امر را به‌رغم فراز و نشیب‌های مدیریتی چه می‌دانید؟

به این قاطعیت که شما گفتید «هرگز» نیست؛ اگر کنکاشی در پرونده مدیریتی من کنید، مواردی از استعفا هم در آن وجود دارد. زمانی استاندار اصفهان بودم، استانی که بسیار پیچیده است و کار کردن در آن سخت است. من ۵ سال و نیم استاندار اصفهان بودم و در این مدت ۲ بار استعفا داده‌ام. وقتی من استاندار شدم، علی‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی رییس‌جمهور و عبدالله نوری وزیر کشور بودند. مجلس چهارم آغاز به کار کرده بود و اکثریت جناح راست در انتخابات مجلس چهارم رای آورده بودند. اکثریت قاطع نمایندگان اصفهان هم از جریان راست بودند، هر چند اصفهان همواره به چپ بودن (نمایندگانش) معروف بود. در این شرایط رفتن به اصفهان و کار کردن آدمی که منتسب به جناح چپ بود، دشوار بود. (خاطرات حضورم در اصفهان در ۱۰ الی ۱۵ نشست گفته شده و شاید روزی منتشر شود) نهایتا در دور دوم دولت هاشمی، عبدالله نوری از وزارت کشور رفت و بشارتی وزیر کشور شد. مجلس اما همچنان مجلس چهارم بود و اکثریت نمایندگان جناح راست در مجلس حضور داشتند.

نظر دهید