یک وبگاه خبری روز سه شنبه گزارش کرد که روسیه در بحبوحه نبرد با اوکراین قصد دارد تولید گلوله‌های توپخانه هدایت لیزری «کراسنوپل» خود را افزایش دهد.

انگلیس: روسیه تولید گلوله‌های توپخانه هدایت لیزری را افزایش می‌دهد

به گزارش گروه بین‌الملل معرفی پارک ناژوان اصفهان، وزارت دفاع انگلیس عصر چهارشنبه به وقت تهران در گزارش به‌روز شده خود از وضعیت ارتش روسیه  نوشت، روسیه قصد دارد تولید گلوله‌های توپخانه هدایت لیزری «کراسنوپل» خود را افزایش دهد.

به گزارش وبگاه «یورو پرس» وزارت دفاع انگلیس با اشاره به تلاش روسیه برای افزایش تولید گلوله‌های توپخانه لیزری مدعی شده است که هوای زمستان ممکن است با هدایت لیزری تداخل داشته باشد و دقت آن را کاهش دهد.

این وزارتخانه اعلام کرد، روسیه اعلام کرده است که تولید مهمات توپخانه لیزری ۱۵۲ میلی متری کراسنوپول ام-۱۲ خود را افزایش می‌دهد و عملکرد این گلوله را بهبود می‌بخشد. توپخانه روسیه قبلً با کراسنوپل به موفقیت دست یافته و اغلب از آن برای هدف قرار دادن دقیق خودروهای زرهی اوکراینی استفاده کرده است.

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که روسیه از پهپاد‌های تجسسی برای تعیین اهداف توپخانه کراسنوپل استفاده می‌کند.

 در تحولی دیگر، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین روز سه‌شنبه گفت روسیه حملات خود را در سراسر خط مقدم افزایش داده است. همزمان با تحرکات نظامی روسیه، اوکراین از غرب خواسته است تا پیش از زمستان تدارکات تسلیحاتی خود را افزایش دهد.

زلنسکی در پستی در شبکه‌های اجتماعی گفت:« ارتش اوکراین از افزایش شمار حملات روسیه خبر داده و اعلام کرده است که روس‌ها به اطراف شهرهای دونتسک، کوپیانسک و آودیوکا حمله می‌کنند.»

زلنسکی هشدار داده که روسیه احتمالا حملات هوایی علیه زیرساخت‌های انرژی اوکراین را قبل از زمستان افزایش خواهد داد.

 این در حالی است که متحدان غربی اوکراین از جمله فرانسه و انگلیس به برنامه‌های آموزشی که ده‌ها هزار نظامی اوکراینی را برای نبرد با روسیه آماده می‌کند، ادامه می‌دهند. نیروهای اوکراینی در حال گذراندن آموزش‌های دشوار نظامی در یک پایگاه نظامی فرانسه قبل از اعزام به خط مقدم هستند. این برنامه فشرده چهار هفته‌ای با هدف آماده سازی نظامیان اوکراین برای دومین زمستان در دفاع برابر روسیه است.

پایان پیام/

نظر دهید